+ Zapytaj o ofertę

Shoper – kompleksowe narzędzie dla e-commerce

Dobrze działający sklep internetowy to podstawa sukcesu w branży e-commerce. Stworzenie optymalnego miejsca w sieci, w którym efektownie zaprezentujesz swoje produkty i usługi może być jednak prawdziwym wyzwaniem! Jak mu podołać i stworzyć sklep atrakcyjnie wyglądający oraz funkcjonalny? Jednym z ciekawszych rozwiązań umożliwiających profesjonalne, a przy tym bardzo wygodne tworzenie sklepów internetowych jest Shoper. W CAMP7 Digital z powodzeniem wykorzystujemy to narzędzie, ponieważ pozwala w krótkim czasie uzyskać prawdziwie satysfakcjonujące efekty.

Dlaczego właśnie Shoper?

Poszukując rozwiązań, których zastosowanie pozwala nam realizować projekty, zwracamy uwagę na wiele cech. Należy do nich przede wszystkim kompleksowość. Między innymi z tego właśnie powodu Shoper przykuł naszą uwagę. Jest to bowiem oprogramowanie pozwalające na stworzenie i prowadzenie sklepu internetowego.

Shoper to dzieło krakowskiej firmy, stworzone w 2005 roku. Również w rok 2022 narzędzie wkroczyło zbierając pochlebne opinie firm działających w Polsce. Jego popularność rośnie każdego dnia, co doskonale widać po liczbie zadowolonych klientów.

Zakupy z poziomu kanapy? Lepiej być nie może!
TEST

W CAMP7 Digital cenimy platformę Shoper również za przystępność oraz efektywność. Zależy nam na jak najlepszej obsłudze i musimy mieć pewność, że oddajemy w ręce klienta sklep zaprojektowany tak, aby z łatwością samodzielnie sobie z nim radził każdego dnia.

Dla kogo jest ten program?

Shoper to platforma, z której skorzystają zarówno małe, średnie, jak i duże przedsiębiorstwa o rozbudowanej sieci sprzedażowej. Niezależnie od ilości oferowanych produktów i usług, narzędzie pozwala na zbudowanie sklepu internetowego dostosowanego do Twoich potrzeb i oczekiwań. Z obsługi programu Shoper zadowolone będą zarówno osoby, których cały asortyment został już wprowadzony, jak również te, które dopiero są w trakcie budowania swojej oferty i zamierzają sukcesywnie dodawać kolejne produkty. Wystarczy wgranie plików (np. zdjęć) oraz wprowadzenie danych (nazwa, cena, rok produkcji itd.). Już w kilka dni zyskasz w pełni funkcjonujący sklep internetowy.

Cena osiągalna dla każdego

System Shoper możesz przetestować przez 14 dni za darmo, co pozwoli Ci poznać proste narzędzia do obsługi i prowadzenia sklepów online. Jeśli jednak potrzebujesz bardziej zaawansowanych funkcjonalności, masz możliwość skorzystania z wersji premium. Zyskujesz wówczas opcje dodatkowe, przydatne nie tylko w obsłudze klienta, ale także wielu innych działaniach. Dostępne funkcje pozwolą Ci jeszcze lepiej i sprawniej rozwijać sklep.

Procent prowizji i inne warunki

Dobrą wiadomością dla początkujących przedsiębiorców jest fakt, iż procent prowizji jest niewielki w porównaniu do konkurencyjnych narzędzi. Nie musisz również od razu inwestować w wersję premium – masz możliwość skorzystania z 14 dni bezpłatnego testu. To znakomite rozwiązanie na start. Z biegiem czasu, gdy Twój biznes będzie się rozwijać, będziesz mógł przejść na wersję premium lub wybrać inny spośród dostępnych pakietów.

Support techniczny i nie tylko!

Jak działa Shoper? Program ten pracuje w modelu SaaS (Software as a Service, czyli usługa udostępniania programu w chmurze), co umożliwia powierzenie wszystkich zadań dotyczących zaawansowanych technicznie zagadnień pracownikom działu IT marki Shoper. Zdejmuje to z Twoich barków większość problemów, na jakie mógłbyś napotkać podejmując się samodzielnego ich rozwiązania. Mając do dyspozycji stały dostęp do wsparcia ze strony zewnętrznego teamu IT, możesz się odprężyć i skupić na tym, co dla Ciebie najważniejsze – na prowadzeniu swoich działań e-commerce!

Wsparcie techniczne to nie wszystko. Jako użytkownik aplikacji działającej w modelu SaaS możesz mieć realny wpływ na rozwój oprogramowania, np. zgłaszając swoje sugestie. Po wykupieniu abonamentu, wraz z dostępem do funkcji programu otrzymujesz również pełną bazę wiedzy, z której możesz korzystać by jeszcze skuteczniej realizować sprzedaż w Internecie.

Sklep internetowy – zaprojektuj go jak tylko chcesz

Możliwości, jakie oferuje zastosowanie platformy Shoper pod względem stworzenia strony wizualnej Twojego sklepu internetowego pozwalają nam na wykonanie takiego projektu, który będzie zarówno atrakcyjny wizualnie, jak i w pełni funkcjonalny.

Pierwsze kroki, czyli wybór layoutu. [Źródło: https://www.shoper.pl/szablony-graficzne/]

Kilkadziesiąt różnych możliwości układu treści oraz elementów graficznych daje nam duże pole do popisu. Podczas tworzenia layoutu bez trudu dostosujemy wygląd sklepu internetowego w taki sposób, aby zachować spójną identyfikację wizualną całej marki lub linii produktowych.

Shoper a responsywność sklepu internetowego

Oprogramowanie Shoper umożliwia zaprojektowanie sklepu w taki sposób, aby projekt był responsywny – co oznacza, że rozmiar strony dostosowywany będzie automatycznie do rozmiaru wyświetlacza urządzenia, którego użytkownik użyje do oglądania Twoich produktów. W czasach wszechobecnych rozwiązań mobilnych, responsywność projektów stron internetowych jest konieczna. Zapewnia przy tym wygodę, pozwalając na dokonanie zakupu w Twoim sklepie również poza domem, np. w trakcie podróży. Zaloguj się wszędzie, gdzie tylko zechcesz!

Inteligentna wyszukiwarka – sklep przyjazny użytkownikowi

Każdemu z nas z pewnością zdarza się korzystać z wyszukiwarki w pośpiechu lub roztargnieniu. Warto pokazać klientom, że takie sytuacje są Ci doskonale znane – i sprawić, aby przeszukiwanie asortymentu sklepu było dużo łatwiejsze. Oprogramowanie Shoper pozwala na zastosowanie inteligentnej wyszukiwarki. Jej algorytm reaguje również na potencjalne literówki, umożliwiając klientowi znalezienie tego, czego szukał, bez konieczności poprawienia wpisanego w pośpiechu hasła. To takie proste, lecz jakże zauważalnie przyczynia się do większego komfortu korzystania ze sklepu!

Sklep internetowy dostosowany do zasad SEO

Prowadzenie działań e-commerce za pomocą oprogramowania Shoper pozwala z łatwością dostosować treści wyświetlającej się na stronie Twojego sklepu w taki sposób, aby wpisywały się one w zasady pozycjonowania i optymalizacji SEO (Search Engine Optimization). Co to oznacza w praktyce?

Shoper pozwala budować strony w taki sposób, aby szybko i łatwo się indeksowały. Narzędzia platformy Shoper, a także dostępne funkcjonalności to jednak nie wszystko – tutaj z pomocą wkracza jeszcze zespół CAMP7 Digital, który przygotuje odpowiednie opisy produktowe z zachowaniem zasad SEO. Umieszczając w swoim sklepie treści, które przynoszą wymierne rezultaty, znacząco zwiększasz swoje wyniki sprzedaży online, a także zyskujesz zainteresowanie oraz zaangażowanie klientów.

Integracja z dowolnym narzędziem CRM

Niezależnie od profilu przedsiębiorstwa, z pewnością korzystasz z na co dzień z systemów CRM służących do obsługi zadań związanych z księgowością, czy magazynowaniem dostępnych zasobów. Warto sprawić, aby Twój sklep internetowy miał również dostęp do niezbędnych informacji dotyczących np. aktualnych stanów magazynowych. Integrując narzędzie Shoper z systemem CRM umożliwisz automatyzację wielu procesów zachodzących w trakcie sprzedaży Twoich produktów.

Dzięki temu m.in.:

  • oprogramowanie automatycznie sprawdzi, czy dany produkt jest dostępny w zamawianej ilości (jeśli nie, wyświetli stosowną informację kupującemu online);

  • przyczyni się do wygenerowania zamówień, jeśli konieczne okaże się uzupełnienie stanów magazynowych;

  • szybko zaimportuje dane niezbędne do zaksięgowania płatności;

  • automatycznie przygotuje pełną dokumentację na każdym etapie sprzedaży;

  • pozwoli na łatwiejszą koordynację procesów umożliwiając ich monitorowanie w czasie rzeczywistym;

  • ułatwi i przyspieszy pracę kilku działów firmy (magazyn, księgowość, handel),

  • w razie potrzeby, natychmiast uzyskasz wsparcie techniczne wynikające z pracy w modelu SaaS.

System Shoper – informacje w głównym menu. [Źródło: https://mediaclick.pl]

Koordynacja wysyłek z narzędziem Shoper

Na podobnej zasadzie działa koordynowanie wysyłek zamówień generowanych przez użytkowników sklepu. W ten sposób, od razu po zaksięgowaniu płatności, zamówienie zostanie automatycznie skierowane do skompletowania i wysyłki. Platforma Shoper współpracuje z wybranymi firmami kurierskimi, dzięki czemu z łatwością dopilnujesz dostarczenia Twoim klientom zamówień w jak najkrótszym czasie.

Dzięki zastosowaniu oprogramowania Shoper będziesz mieć pełen dostęp do wszystkich danych w jednym miejscu – status płatności, adres, informacje dotyczące dostępności produktów oraz ile dni zajmie dostawa.

Obsługa przesyłek jest niezwykle prosta, a bezpośredni kontakt z dostawcą pozwala koordynować cały proces.

Punktualność jest cechą niezwykle cenioną, dostarczając przesyłki na czas zadbasz o pozytywne relacje z klientami i zwiększysz prawdopodobieństwo ponownego korzystania z oferty Twojego sklepu w przyszłości.

Kody rabatowe – zyskaj sympatię klientów

Realizując działania z zakresu e-commerce nie zapomnij o jednej, niezwykle prostej zasadzie: zadowolony klient to wierny klient. Jeśli chcesz, aby Twój sklep zyskał pozytywne opinie, nie skupiaj się wyłącznie na realizacji sprzedaży. Shoper umożliwia generowanie kodów rabatowych, które możesz wykorzystać do tego, by sprawić prezent np. z okazji zarejestrowania się nowego klienta, czy też przy zapisie na newsletter. Rabat na pierwsze lub kolejne zakupy będzie zawsze miłym akcentem.

Jak zastosować rabat w praktyce? Po skorzystaniu z oferty sklepu, indywidualny kod wystarczy wpisać w odpowiednie pole przed dokonaniem płatności. Operacja ta automatycznie sprawi, że obniży się cena finalna produktów znajdujących się w koszyku.

Shoper a sprzedaż na Facebooku

Sprzedaż online niejedno ma imię. Sklep internetowy znajdować się może również na platformie Facebook. Jest to znakomity i niezwykle skuteczny sposób na dotarcie do jeszcze większej liczby potencjalnych klientów, umożliwienie im większej interakcji z produktem, a także dialogu zarówno z producentem, jak i innymi zadowolonymi klientami. Wymieniając się wrażeniami i doświadczeniami, wzmacniamy poczucie więzi z marką. Dlatego właśnie warto wykorzystać możliwości, jakie w tym zakresie oferuje Shoper.

Shopper umożliwia sprzedaż oraz reklamę na Facebooku. [Źródło: https://www.shoper.pl/facebook]

Posiadając sklep internetowy na swojej stronie WWW, z łatwością połączysz go ze sklepem na Facebooku. Dzięki temu, iż zadania te realizowane są w ramach jednego narzędzia, obsługa procesów sprzedażowych online może przynieść efekty w postaci nawet setek dodatkowych zamówień miesięcznie. W ten sposób Twoje działania e-commerce staną się jeszcze bardziej kompleksowe.

Skuteczna sprzedaż na kilku kanałach równocześnie, zdobywanie nowych rynków, a do tego jeszcze efektywniejsze budowanie świadomości marki oraz umożliwienie odbiorcom wchodzenia w interakcję, zostawiania opinii oraz wymiany wrażeń z innymi klientami – dzięki narzędziu Shoper to wszystko jest możliwe. I to od zaraz!

Shoper a Google Shopping

Oprogramowanie Shoper pozwala również zaprezentowanie produktów z Twojego sklepu bezpośrednio w wyszukiwarce Google. Dzięki usłudze Google Shopping, potencjalni klienci mogą dokonać zakupu bezpośrednio z poziomu wyszukiwarki Google – nawet bez konieczności zaglądania na stronę WWW sklepu. Dzięki integracji z tą usługą, Shoper otwiera przed Tobą możliwości dotarcia do jeszcze większego grona nowych klientów.

Google Shopping – aplikacja Shoper umożliwia dotarcie do odbiorców również za pomocą narzędzia Google. [Źródło: https://shopping.google.com]

Shoper a porównywarki cenowe

Platforma Shoper otwiera przed Tobą możliwość dodania oferty sklepu do popularnych porównywarek cenowych. W jakim celu? Coraz więcej internautów, przed dokonaniem jakiegokolwiek zakupu, lubi sprawdzić, czy cena w danym sklepie stanowi najatrakcyjniejszą z dostępnych możliwości. Warto przy okazji sprawdzić, jak wypadamy na tle konkurencyjnych sklepów.

Przykładowa porównywarka cen dostępna w Internecie. [Źródło: https://www.ceneo.pl]

Nie tylko cena jest elementem, który wzbudza zainteresowanie. Równie istotną kwestią są także opinie dodawane przez użytkowników portalu, a także możliwość szybkiego podglądu danych dotyczących danego produktu. Dzięki temu internauta zyskuje łatwy dostęp do wszystkich najważniejszych informacji, co pomaga mu zdecydować, z którego sklepu skorzysta.

Bezpieczeństwo ponad wszystko

Integracja narzędzia Shoper z innymi platformami i systemami wymaga przede wszystkim pełnej świadomości oraz zastosowania bezpiecznych rozwiązań bazujących na szyfrowanej komunikacji. Dotyczy to w szczególności dokonywania płatności online. W dobie rozwoju świadomości związanej z cyberbezpieczeństwem platforma wykorzystuje metody, które zapewniają nie tylko wygodę, ale przede wszystkim ochronę zarówno pieniędzy klientów, jak też ich danych osobowych (np. kod BLIK).

W 2022 roku każdy sklep internetowy powinien udostępniać bezpieczne metody płatności online.

Wsparcie profesjonalisty – zwróć się do CAMP7 Digital

Prowadzenie sklepów internetowych w Polsce już od dawna nie należy do rzadkości. Sztuką jest jednak robić to w taki sposób, aby w pełni wykorzystać potencjał, jaki daje sprzedaż w Internecie. Choć opinie są różne i czasem mogą być mylące, najlepiej zaufać profesjonalistom, którzy doskonale orientują się w zagadnieniach związanych z e-commerce. Jeśli zatem chcesz, aby Twój sklep internetowy rozkwitł i przynosił Ci jak najwięcej korzyści – zwróć się do nas.

W CAMP7 Digital zapewnimy Ci efektywne wykorzystanie funkcjonalności, jakie oferuje system Shoper. Nauczymy Cię również codziennej obsługi, abyś miał możliwość samodzielnej edycji oraz zarządzania zamówieniami. Zyskujesz od nas również wsparcie, a także pomoc w osiągnięciu celu – jak najlepszych wyników sprzedaży w relatywnie krótkim czasie. Razem z nami zwiększysz swoją sprzedaż jeszcze w 2022 roku! Jeśli chcesz poznać szczegóły – napisz do nas! Niezbędne informacje znajdziesz w zakładce Kontakt.