+ Zapytaj o ofertę

Rentowność sprzedaży

Budowanie strategii sprzedaży to trudne zadanie wymagające starannej równowagi między dostarczaniem tego, czego potrzebuje każdy klient, a kontrolowaniem kosztów wymaganych do zaspokojenia tych potrzeb.

Zwiększ swoją rentowność sprzedaży dzięki naszym skutecznym strategiom i narzędziom!

Ustrukturyzowany i czytelny obraz kosztów i przychodów na poziomie konkretnego segmentu odbiorcy pomaga optymalizować rentowność prowadzonej działalności, osiągać trwałe, lepsze od rynkowych wyniki oraz wspiera decyzje dotyczące sposobu pozyskania i utrzymania tych klientów.

Pomagamy w analizie wyników sprzedażowych i analizie danych danego segmentu klientów. Wnioski z analizy przekładamy na konkretne działania wspierające utrzymanie i wzrost przychodów oraz budowanie lojalności klienta.

Pomagamy ustalić koszty pośrednie i bezpośrednie oraz zbudować Rachunek Zysków i Strat dla danego segmentu klientów lub całego procesu sprzedaży, aby sprawniej i z większą łatwością optymalizować wyniki finansowe.

Dla nowych produktów i usług wspieramy w szacowaniu ich ceny dla klienta końcowego.

Rentowność sprzedaży:

  • szacowanie kosztu pozyskania klienta
  • ustalanie ceny oferowanego produktu lub usługi
  • analiza LTV (wartość życiowa klienta)
  • budowa RZiS dla danego segmentu klientów lub całego procesu sprzedaży

Zapytaj o ofertę

Olivia Business Centre
Grunwaldzka 472,
+48 884 977 388 (UTC +1)
brief@camp7.pl

CAMP7 Growth Consulting Agency

Czym jest rentowność sprzedaży

Rentowność sprzedaży jest jednym z najważniejszych wskaźników finansowych, ponieważ pozwala przedsiębiorstwu na monitorowanie swojej rentowności i podejmowanie odpowiednich działań w celu poprawy sytuacji finansowej. Wysoka rentowność sprzedaży pozwala przedsiębiorstwu na inwestowanie w rozwój, zwiększenie nakładów na marketing oraz przyciąganie nowych klientów.

Aby zwiększyć rentowność sprzedaży, przedsiębiorstwa często stosują różne strategie, takie jak zwiększenie marży zysku, redukcja kosztów produkcji lub sprzedaży, wprowadzenie nowych produktów lub usług, a także zwiększenie skuteczności procesów sprzedażowych. Poprawa rentowności sprzedaży jest kluczowa dla osiągnięcia długoterminowego sukcesu przedsiębiorstwa i zwiększenia jego wartości rynkowej.