+ Zapytaj o ofertę

Jak dodać zdjęcie na Instagram z komputera?

Daria Balcewicz
14/05/2021

Instagram jest jedną z najpopularniejszych platform mediów społecznościowych. Od lat nieustannie zyskuje kolejnych zwolenników – nie tylko wśród młodzieży, ale także osób powyżej 30 roku życia. Popularność tej platformy rośnie z roku na rok, a jej podstawowa obsługa jest przystępna dla każdego.

Zdecydowana większość użytkowników Instagrama preferuje korzystanie z serwisu w formie aplikacji. Jest to bardzo wygodne, ponieważ zapewnia nie tylko stały dostęp do opublikowanych treści, ale także możliwość tworzenia i udostępniania własnych materiałów. Mimo to Instagram nie zrezygnował z drugiej formy publikacji – za pośrednictwem swojej strony internetowej.

Dzisiaj podpowiemy Ci, jak dodać zdjęcie na Instagram, gdy akurat nie masz swojego telefonu pod ręką.

Dostęp przez przeglądarkę

 

Pierwszym krokiem, który musisz wykonać, gdy planujesz udostępnienie zdjęcia na Instagramie, jest przejście na stronę https://www.instagram.com/.

  • Po wejściu na stronę należy się zalogować (mamy oczywiście 2 możliwości – logowanie za pomocą Facebooka oraz manualne uzupełnienie pól z loginem i hasłem).
  • Kiedy już zalogujesz się na swoje konto, przejdź bezpośrednio na poziom swojego profilu (najszybciej będzie kliknąć zdjęcie profilowe swojego konta).
  • Następnie kliknij prawym przyciskiem myszy w miejscu wolnym od zdjęć i wybierz ostatnią pozycję z listy rozwijanej – „zbadaj”.
  • W tym momencie, po prawej stronie otworzy się okno z dostępnym kodem HTML. Jednak spokojnie – nic w nim nie będziesz zmieniać. Nie musisz być także ekspertem z zakresu programowania. 😊
  • Jedyne, co musisz zrobić, to kliknąć drugą ikonę od lewej – przedstawia ona telefon/tablet (ikona może być podświetlona na niebiesko).
  • Kolejnym krokiem jest odświeżenie strony – kliknij lewym przyciskiem myszki link w przeglądarce, a następnie przycisk ENTER.
  • Po zastosowaniu powyższych kroków, Twój profil na Instagramie powinien przybrać wygląd mobilny – dokładnie taki sam, jakim posługujesz się na telefonie. Na samym dole widoku profilu widnieje pasek, który będzie Twoim głównym narzędziem do opublikowania zdjęcia na Instagramie.

Dodawanie zdjęcia

 

Jeżeli udało Ci się dotrwać do tego momentu, mogę Ci pogratulować! Jesteś już na ostatniej prostej do zamieszczenia treści. 😊 Jedyne co musisz zrobić to w pasku dolnym swojego konta wybrać ikonę „+”. Otworzysz w ten sposób okno dostępu do pamięci swojego komputera. Wystarczy, że wybierzesz odpowiednie zdjęcie i gotowe – teraz możesz je przesunąć, edytować oraz nałożyć filtr. Gdy już to zrobisz, kliknij przycisk „dalej”, aby wprowadzić tekst, oznaczyć znajomych, lokalizację i dodać hashtagi. Gotowe!

 

Podsumowanie

 

Czy jest coś prostszego niż dodanie zdjęcia na Instagram? Czynność ta stała się już niemal rutyną dla tak wielu użytkowników tej platformy. Choć na co dzień najczęściej wybieramy w tym celu aplikację mobilną, warto pamiętać o tym, że istnieje jeszcze metoda alternatywna, która – jak sam widzisz – nie jest skomplikowana.

 

Oceń post
[Łącznie: 0 Średnia: 0]