+ Zapytaj o ofertę

5 powodów, dla których Twoja firma potrzebuje aplikacji mobilnej

Camp7 Redakcja
16/11/2018

Jeśli uważasz, że aplikacje mobilne są przeznaczone wyłącznie dla dużych znanych marek, jesteś w błędzie. Coraz więcej małych i średnich firm podąża za trendem mobilnym. Skuteczna strategia mobilna obejmuje coś więcej niż tylko witrynę przyjazną dla urządzeń mobilnych.
Obecnie możemy zauważyć wzrost liczby aplikacji mobilnych tworzonych przez małe oraz średnie firmy. Firmy te wyprzedzają grę, jeśli chodzi o przeniesienie ich marketingu na wyższy poziom.

Jeżeli nie jesteś pewien, dlaczego ktoś chciałby zbudować własną platformę mobilną, oto siedem najważniejszych korzyści płynących z posiadania aplikacji mobilnej.

 

BEZPOŚREDNIA KOMUNIKACJA Z KLIENTEM
Aplikacje mobilne są szybkie i skuteczne. Pomagają zwiększyć zainteresowanie klientów oraz w komunikowaniu o nowych produktach, usługach, ofertach promocyjnych, ulepszonych funkcjach, czy obniżkach.
Ta bezpośrednia komunikacja dostarcza również wiele cennych informacji, takich jak dane demograficzne, położenie geograficzne i zachowania zakupowe w odniesieniu do twoich produktów i usług. Pomaga to w zrozumieniu zapotrzebowania rynku oraz ulepszeniu strategii sprzedaży i marketingu.

 

BUDOWANIE LOJALNOŚCI KLIENTA
Budowanie lojalności klientów jest krytycznym i trudnym aspektem marketingu firmy. Aplikacje biznesowe pomagają w wygładzeniu tej drogi, tworząc połączenie między klientem a marką dzięki stałym przypomnieniom i powiadomieniom. Przypomnienia te tworzą świadomość o oferowanych produktach i usługach i zachęcają klientów do zakupu.

 

NARZĘDZIE DO ZWIĘKSZENIA ZAANGAŻOWANIA
Komunikacja między marką a klientem jest ważna dla marketingu, jednak odwrotna komunikacja jest równie ważna dla utrzymania lojalności klienta. Klienci uwielbiają, gdy ich wątpliwości lub problemy są rozpatrywane i rozwiązywane w jak najszybszym czasie, co z kolei pomaga firmom budować lojalność wobec marki. Naprzeciw temu zadaniu wychodzą aplikacje. Pomagają one utrzymać tę krytyczną relację za pośrednictwem pomocy online i systemów wsparcia.

 

ZWIĘKSZENIE ROZPOZNAWALNOŚCI MARKI
W dzisiejszych czasach stworzenie niekonwencjonalnej reklamy, która wyróżni nas na tle innych jest jak wygrana w LOTTO. Reklamy w gazetach, bilbordy, krzykliwe tablice informacyjne, marketing w mediach społecznościowych … nie robią już na nikim większego wrażenia. Niepowtarzalność niezbędna do zbudowania marki jest trudna do stworzenia. Jednak nawet proste reklamy w połączeniu z aplikacją, która wysoko ocenia zaangażowanie klienta, mogą zdziałać cuda.

 

STRONA INTERNETOWA TWORZY ŚWIADOMOŚĆ, APLIKACJA FINALIZUJE SPRZEDAŻ
Jest większe prawdopodobieństwo, że użytkownik wyszuka potrzebnych produktów lub usług na smartfonie, a nie na laptopie. Badania pokazują, że większość wyszukiwań odbywa się w podróży, podczas spotkań, drogi do pracy, a nie w czasie wolnym, gdy ma się dostęp do laptopa lub komputera stacjonarnego.
Aplikacje są szybsze, bardziej interaktywne i łatwiejsze w nawigacji na urządzeniach mobilnych niż witryny internetowe. Strony internetowe pomagają budować świadomość marki, głównie za pośrednictwem mediów społecznościowych, ale aplikacje generują większość sprzedaży.

 

W ciągu ostatnich kilku lat nastąpiła wielka zmiana w sposobie, w jaki ludzie szukają produktów i usług.
Spędzamy znacząco więcej czasu korzystając z urządzeń mobilnych niż stacjonarnych. Aplikacje są doskonałym narzędziem marketingowym, które pozwala maksymalnie wykorzystać ten rozwój. Przyciąga uwagę docelowych odbiorców i poprawia ogólną widoczność Twojej firmy.

Oceń post
[Łącznie: 0 Średnia: 0]