+ Zapytaj o ofertę

Jak usunąć konto na Instagramie?

Daria Balcewicz
14/04/2021

Jak usunąć konto na Instagramie?

Media społecznościowe towarzyszą nam codziennie – i to na każdym kroku. W domu, w pracy, a nawet na spacerze mamy telefon pod ręką, a co za tym idzie: stały dostęp do mediów społecznościowych, nowości w internetowym świecie i powiadomień, które przychodzą przy każdej możliwej okazji. I nie ma co ukrywać – z czasem może stać się to męczące na tyle, że decydujemy się na zawieszenie swojej działalności na portalach społecznościowych.

Statystyki – ile czasu spędzamy w social mediach?

Według najnowszych danych średni czas spędzony w mediach społecznościowych przez użytkownika wynosi 144 minuty dziennie, co daje nam ponad 2 godziny poświęcone na „przewijanie” aplikacji. W roku 2020 w social mediach aktywnych było ponad 3,5 miliarda osób, a liczba ta każdego roku wzrasta o około 200 milionów.

Media społecznościowe mają zarówno wiele zalet, jak i znaczących wad. Obecnie korzystanie z serwisów takich jak Facebook czy Instagram nie jest już tylko formą spędzania wolnego czasu. Dla wielu osób stało się to uzależnieniem, a spoglądanie na media społecznościowe jest czymś, co robimy automatycznie i bez jakiejkolwiek kontroli.

Regularne korzystanie z social mediów może przyczynić się również do zakrzywienia rzeczywistości poprzez ciągłe porównywanie swojej osoby i życia do tego, jak przedstawiają się ludzie, których obserwujemy. Może mieć to negatywny wpływ nie tylko na postrzeganie samego siebie, ale także na występowanie kompleksów na tle sylwetki, wyglądu czy statusu materialnego.

Jak usunąć Instagrama?

Instagram jest obecnie jedną z najpopularniejszych platform społecznościowych, opierających swoje działanie na publikacji zdjęć, filmów oraz krótkich stories z bieżących wydarzeń w życiu. Jednak jego ciągła obecność i „zaglądanie” w życie znajomych może stać się męczące dla nawet najmniej aktywnego użytkownika.

Planujesz przerwę od mediów społecznościowych i chcesz usunąć konto na Instagramie? Nie jest to takie trudne, jak mogłoby się wydawać.

Jedyne, co musisz zrobić, to:

– kliknąć w link https://www.instagram.com/accounts/remove/request/permanent/;

– zalogować się do swojego konta Instagram;

– wybrać powód dezaktywacji konta.

I gotowe! 😊 Właśnie opuściłeś Instagrama, a wszystkie dane i zdjęcia z Twojego profilu zostały trwale usunięte z platformy.

Tymczasowe zawieszenie konta na Instagramie

Jeżeli jednak nie jesteś w 100% przekonany do tego, żeby usunąć swoje konto i rozważasz możliwość powrotu na Instagrama, możesz skorzystać z opcji tymczasowego zawieszenia konta.

W tym przypadku musisz:

– zalogować się na swoje konto Instagram w przeglądarce;

– kliknąć ikonę człowieka w prawym górnym rogu, aby otworzyć stronę swojego profilu;

– kliknąć Edytuj profil > Tymczasowe wyłączenie konta w prawym dolnym rogu.

Podaj powód, dla którego chcesz wyłączyć konto, a następnie ponownie wprowadź hasło i kliknij guzik „Wyłącz tymczasowo konto”.

Po tym procesie, gdy zdecydujesz się na powrót do mediów społecznościowych, wystarczy, że ponownie zalogujesz się na swoje konto.

Podsumowując, codzienna, regularna aktywność w mediach społecznościowych może stać się uciążliwa. Na szczęście zalogowanie się do mediów społecznościowych nie jest decyzją „na zawsze” i możemy powrócić do życia bez danej aplikacji w każdym momencie. Decyzja należy do Ciebie. 🙂

 

 

 

Oceń post
[Łącznie: 0 Średnia: 0]