+ Zapytaj o ofertę

Jak wybić się na Instagramie?

Daria Balcewicz
30/09/2021

Instagram jest znakomitą platformą do budowania marki osobistej i uzyskania szerokiego grona odbiorców. Dzięki popularności w mediach społecznościowych możesz skutecznie wypromować własną osobę, zyskać kontrakty reklamowe, jak i liczyć na liczne współprace barterowe. Jednak czy wybicie się na Instagramie jest takie proste? Zdecydowanie nie, dlatego dzisiaj podsuniemy Ci kilka porad, dzięki którym zyskasz więcej obserwatorów i wyróżnisz się na tle innych kont.

 

Co robić aby być zauważonym?

 

Wybór nazwy użytkownika

 

Do pierwszy krok do skutecznych działań na mediach społecznościowych. Gdy zdecydujesz się założyć konto postaw na oryginalny, ale i prosty do zapamiętania nick, który na samą myśl będzie przywodził Twoją osobę. Swoją nazwą użytkownika możesz również zasugerować jakie treści będziesz publikować na swoim profilu.

 

Bądź autentyczny

 

Przede wszystkim znajdź swój własny pomysł na siebie. Postaw na oryginalność i nie kopiuj treści od innych infuencerów. Zanim rozpoczniesz jakiekolwiek działania, obmyśl dokładny plan i pomysł na swój profil. Określ do kogo chcesz dotrzeć, jakie treści chcesz prezentować i jaką estetykę przedstawiać. Wybierz kolory przewodnie oraz sposób komunikacji i co najważniejsze, bądź w tym konsekwentny.

 

Pamiętaj o jakościowej treści

 

Instagram bazuje głównie na treściach wizualnych. To właśnie dobre jakościowo zdjęcia i filmy, przemyślane kolarze i dopasowana kolorystyka sprawią, że Twój profil przyciągnie obserwujących (a co ważne, także zatrzyma ich na dłużej). Nie zapominaj oczywiście o używaniu hashtagów oraz ciekawych i tematycznych opisach w swoich postach. Dla urozmaicenia swoich działań możesz stworzyć swój unikatowy hashtag (np. z twoją nazwą użytkownika).

 

Publikuj regularnie

 

Pamiętaj, aby dbać o swoich odbiorców. Publikuj posty regularnie, a w dni bezpostowe staraj się być aktywnym na stories. Na początku nie bój się publikować nawet codziennie – jednak pamiętaj, aby treści były spójne i jakościowe – a już po miesiącu na podstawie statystyk dopasuj dni publikacji w których osiągasz najlepsze wyniki.

 

Wchodź w interakcję i nie bój się live’ów

 

Zadbaj o dobry kontakt ze swoimi obserwatorami. Odpowiadaj na komentarze, oznaczaj na zdjęciach produkty które się na nich znajdują i nie bój się wystąpienia live (to najlepszy sposób żeby Twoi odbiorcy zobaczyli jaki jesteś naprawdę).

 

Używaj hashtagów i oznaczeń lokalizacji

 

Stawiaj na organiczne zwiększanie zasięgu. Pod każdym z postów umieszczaj od 5-15 hashtagów nawiązujących do danego zdjęcia. Pamiętaj również o oznaczeniu lokalizacji. W ten sposób Twoje zdjęcie będzie dostępne także “pod pinezką”. 🙂

 

Korzystaj z dostępnym funkcji Instastories

 

Instagram daje nam naprawdę poszaleć, więc dlaczego by z tego nie skorzystać? Twórz kreatywne stories – dodawaj gify, muzykę, hashtagi, ankiety, sekcję Q&A i wiele wiele innych. Nie bój się eksperymentować, ale stawiaj też na minimalizm i konkretną estetykę – Twoją estetykę. 🙂

 

Podsumowanie

 

Wybicie się na Instagramie zdecydowanie nie należy do najłatwiejszych. Bardzo często w parze z zaangażowaniem i ciekawym contentem idzie po prostu szczęście i “wstrzelenie się” w Instagramowy algorytm. Jednak kilka powyższych rad może zdecydowanie poprawić Twoje wyniki i zasięgi. Jednak, gdy mimo to chcesz więcej spróbuj swoich sił w promowaniu postów i tworzeniu treści sponsorowanych.

Oceń post
[Łącznie: 0 Średnia: 0]